Vyplatí se repase baterií pro elektrokola?

Má smysl repase baterií pro elektrokola?

Ačkoliv jsou baterie v elektrokolech osazovány kvalitními lithiovými články (Li-Ion) a splňují ty nejmodernější technologické požadavky, i ony začnou po čase ztrácet kapacitu a dojezd se začne zkracovat. Slábnutí baterie se týká všech baterií. Lze jej sice zpomalit a prodloužit tak životnost baterie, ale stejně se procesu degradace zcela nevyhneme. Jaké možnosti se nám nabízí?

První možností je koupit baterii novou, nemusí to být vždy přijatelné nebo možné, z důvodu ceny nebo dostupnosti nové součástky. Druhou možností je repase baterií elektrokola, které se budeme věnovat v tomto článku.

Co je to repase baterie elektrokola

O renovaci baterií pro elektrokolo se vyplatí uvažovat zejména z důvodu ceny, je totiž levnější, než koupě nové baterie. Repase baterie se provádí z důvodu stáří baterie a snížení její kapacity, za účelem opětovného navýšení. Během repase dochází k výměně elektrochemických článků za nové, přičemž je zachován původní obal a elektronika.
My v Melichar Baterie provádíme diagnostiku, opravy a odborné repase aku baterií na kola. Používáme speciální Li-Ion články pro vysoké zátěže, a proto jsou od nás repasované baterie vždy výkonnější a odolnější než originál.
Baterii před samotnou repasí nejdřív zkontrolujeme a zhodnotíme vhodnost repase. Pokud zákazník přistoupí k repasi, po jejím provedení otestujeme funkčnost baterie v provozu.

Jaké jsou důvody repasování baterie do elektrokola?

Mezi hlavní důvody patří požadavek na navýšení kapacity starší baterie a úspora nákladů na pořízení baterie nové. Dalšími důvody pak jsou: nedostupnost baterie daného typu a tvaru, ale také ekologický přístup. Tím, že dojde k repasi již používané baterie, je znovu využita elektronika a obal, čímž šetříme životní prostředí. Původní články předáme k recyklaci.

Jaké výhody přináší renovace baterií pro elektrokola?

Repase baterií pro elektrokola vám pomůže ušetřit nemalé peníze oproti koupi nové baterie. Vzhledem k možnosti osadit původní obal články s vyšší kapacitou dojde navíc k navýšení původní kapacity. Zákazník tak získá baterii, která u zajistí vyšší dojezd, a to navíc v lepším poměru cena/výkon.

Melichar Baterie - renovace a repase akumulátorů a baterií

Naše společnost provádí renovace, repase akumulátorů a baterie do nářadí, jejich nabíjení, formátování i diagnostiku na přesných laboratorních přístrojích. Na všechny repase od nás je záruka 2 roky. Doba vyhotovení činí zpravidla 2 týdny, přičemž při repasi baterie provedeme i kontrolu nabíječe.

Proč si nechat udělat repasi baterie u nás?

Články, které používáme, mají vysokou kvalitu a delší životnost. Nabízíme možnost navýšení kapacity až o 50 %. Repase navíc provádíme vždy z čerstvých článků, naše baterie neleží rok ve skladu. Před repasí nejprve vždy zhodnotíme rentabilitu repase, protože v některých případech repase nepomůže. 
Také poradíme si i se záměnou elektrochemických systémů (ze starých Pb, NiCd, NiMH, uděláme modernější Li-Ion, nebo LiFePO4, včetně dodané elektroniky, nabíječe, atd.), a to nejen pro kola, ale různá jiná vozítka, jednokolky, koloběžky, skútry, trojkolky pro invalidy apod. 
Nízkou cenu nepovažujeme za vhodný argument, protože levné baterie umí vyrobit nebo dodat leckdo. My se snažíme poskytovat kvalitní produkt s profesionální službou.

Jaké jsou hlavní důvody, proč si nechat provést repasi baterie u nás? 

  • Vyšší kvalita použitých článků a jejich delší životnost
  • Možnost navýšení kapacity až o 50 %
  • Repase vždy z čerstvých článků
  • Zhodnotíme rentabilitu repase
  • Poradíme si i se záměnou elektrochemických systémů
  • Nabízíme kvalitní produkt s profesionální službou
Repase rámové baterie přináší vyšší kvalitu