Nabíječky

Nabíječky

Nabíječky akumulátorů a baterií je nutné rozdělit nejen podle napětí a proudu, ale také podle druhu baterií, pro které jsou konstruovány. Každá z baterií má jiné požadavky, které nabíječky musejí splńovat.Z toho plyne, že zcela univerzální nabíječky neexistují. Konstrukčně to mohou být velmi jednoduchá, ale i složitá a procesorem řízená elektronická zařízení. Od složitosti se odvíjí užitná hodnota nabíječky, například možnost využití pro několik druhů baterií, ale také cena.

Obecně lze nabíječky rozdělit do skupin podle určení jejich použití.

Nabíječky autobaterií

Autonabíječky

jsou velmi výkonná univerzální zařízení pro nabíjení autobaterií i motobaterií nejrůznějších druhů a kapacit. Nabíječky autobaterií jsou konstruované na velké i malé nabíjecí proudy, mohou  baterie pouze dobíjet, dokážou baterie formátovat. Vše je dáno konstrukcí té které autonabíječky, uspokojíme motoristy, kutily i profesionály z oboru. Neváhejte se u nás informovat o funkci vybrané nabíječky autobaterií.

Solární nabíječky

získávají na popularitě díky nulovým provozním nákladům. Solární nabíječky jsou, podle typu, určeny pro nabíjení auto i motobaterií, telefonů, počítačů a tabletů, ale i komerčních nabíjecích článkú například do svítilen a hraček. Protože proud, který solární nabíječky dodávají, je přímo úměrný velikosti a závisí na slunečním svitu, je jejich využití vhodné tam, kde není k dispozici elektrický proud, na cesty a nebo k dlouhodobému udržování 100% stavu startovacích akumulátorů v zaparkovaném voze...

Nabíječky USB

do auta, do sítě, na cesty. USB nabíječky mají specifický výstup vhodný pro nabíjení, dnes už většiny, elektronických zařízení, od mobilu až po montážní svítilnu. Výstupní napětí i nabíjecí proud jsou již těmto spotřebičům přizpůsobeny. Nabíječky USB jsou velmi dobrou alternativou jednoúčelové přístrojové nabíječky dodávané výrobcem přístroje.

Nabíječky olověných akumulátorů

dokážou nabíjet záložní i trakční olověné akumulátory, AGM, GEL i nalévané. Některé nabíječky olověných akumulátorů je možné použít i pro nabíjení autobaterií.

Nabíječky Li-Ion, Li-Pol a Li-Fe

jsou primárně určené právě pro tyto nové typy akumulátorů a baterií. A protože nabíjení takových baterií není opravdu žádná legrace, pak i složitost konstrukce nabíječek tomu odpovídá. Většina z nich dokáže nabíjet i starší systémy Pb, NiCd a NiMH.

Jednoúčelové přístrojové nabíječky

ve většině případů dodává výrobce spolu se zařízením, například elektrokolem. Klasickým příkladem jsou jednoúčelové nabíječky pro mobily nebo NTB.Některé jsou kvalitní a jiné nejsou.

Protože velmi dobře známe celou problematiku nabíjení baterií, máme na skladě nabíječky, které spolehlivě nahradí a v mnoha případech značně předčí jednoúčelovou nabíječku, ať už je vadná, nebo nepracuje k Vaší spokojenosti. Neváhejte se na nás obrátit. Přijďte, poradíme, posloužíme...