Záložní zdroje 2

Záložní zdroje

jinak také UPS záložní zdroje, jsou náhradní zdroje elektrického proudu 230V/50Hz a slouží k zajištění provozu elektrického přístroje nebo zařízení po dobu výpadku dodávky proudu z rozvodné sítě. Naše záložní zdroje splňují požadavky pro krátkodobý i dlouhodobý náhradní provoz oběhového čerpadla ÚT nebo krbu, plynové i automatické kotle na pevná paliva, kotelny, termické solární systémy, pohony garážových vrat a vjezdových bran. Přirozeně se také dají použít k zálohování celé řady zařízení v domácnosti, například TV, DVB-T nebo SAT přijímač, PC, chladnička, topení do akvária a terária, vzduchování a pod. Podívejte se co o nás napsali v časopisech Zahrádkář, Chatař - chalupář a Udělej si sám...

UPS

Název UPS je obecně vnímám jako náhradní nebo záložní zdroj elektrického proudu 230V. Záložní zdroj je zapojen do sítě a zároveň připojen k baterii 12V nebo 24V. V případě výpadku sítě přepne na baterie, začne vyrábět 230V/50Hz identické jako v rozvodné síti a napájí spotřebič po dobu výpadku. Jakmile se obnoví dodávka proudu UPS záložní zdroj se přepne zpět do vyčkávacího režimu přičemž dobije vybité akumulátory. Všechny záložní zdroje jsou po zapojení zcela bezobslužné.

ZÁLOŽNÍ ZDROJ

Jak už název napovídá jedná se o zařízení které zálohuje nejen počítače a elektroniku, ale i různá elektrická zařízení v době výpadku dodávky elektřiny se sítě, po různě dlouhou dobu. Nejčastěji jsou to záložní zdroje pro oběhová čerpadla, kotle na pevná i plynná paliva, ventilace, pohony vrat, lednice, pokladní systémy, vysílače WiFi - prostě vše kde i krátký výpadek proudu může způsobit těžkosti a značné škody. Podle způsobu výroby střídavého výstupního napětí 230V, rozlišujeme záložní zdroje na tzv. sinusové a nesinusové.

  • SINUSOVÉ záložní zdroje jsou vybaveny kvalitními měniči 230V / 50Hz s vysokou účinností. Lze k nim bez obav připojit libovolné zařízení stejně jako do zásuvky rozvodné sítě, protože výstupní signál je s ní shodný a má tvar čisté sinosoidy.
     
  • NESINUSOVÉ záložní zdroje jsou vybaveny obdélníkovým měničem 230V a jsou levnější variantou s omezenými možnostmi použití. I k nim lze připojit řadu zařízení, ovšem je třeba mít už jisté technické znalosti. Výstupní signál má zpravidla tvar obdélníku a hovoříme pak o modifikované sinusoidě, nebo trapézovém průběhu. Jejich použití dopuručujeme vždy předem konzultovat s našimi odborníky.

ELEKTROCENTÁLY

Elektrocentrála sinus invertorNejčastěji se jedná o benzínové agregáty na výrobu proudu 230V. Využívají se hlavně v místech, kde elektřina není dostupná a nebo, jako v našem případě, při dlouhotrvajícím výpadku dodávky elektřiny z rozvodné sítě. Benzínová elektrocentrála, v našem případě invertorová elektrocentrála, je nejmoderněší zařízení svého druhu a dodává proud o napětí 230V / 50Hz, přesně shodném s napětím v rozvodné síti. Elektrocentrála je tichá, přenosná a snadno ovladatelná.

 

 

ZÁLOŽNÍ ZDROJ NA KOTEL

Jedná se o specifickou skupinu. Záložní zdroj na kotel, celou kotelnu nebo solární systém musí splňovat přísná kritéria a pro tyto účely je nutné použít některý z modelů  MV..., MT..., nebo ME.... Celkový příkon všech zálohovaných zařízení nesmí překročit výkonové možnosti záložního zdroje. Naše záložní zdroje jsou vhodné pro kotle Atmos, Viadrus, Benekov, Rojek, Mora, Dakon, Vailant, Regulus, Junkers, Thermona, Verner, atd. Specifickou skupinou jsou plynové kotle, které vyžaduji speciální zdroje MT300

 

 

ZÁLOŽNÍ ZDROJ PRO ČERPADLA

Jedná se o jedno nebo víc čerpadel? Jsou řízená elektronicky nebo jen s přepínačem? Zvolit záložní zdroj pro čerpadla topení nebo solárního ohřevu je oříšek. Vždycky a bez obav můžete použít záložní zdroj se sinusovým průběhem například W360 nebo MF200. V některých případech ale můžete ušetřit finance a zvolit záložní zdroj s modifikovaným signálem M636. Najdete u nás náhradní zdroj pro oběhová čerpadla Minor, Major, Wilo, Grundfos, Alpha, Křeček, Siemens, Minx Melpos, Minor, atd., v každém případě Vám ale doporučujeme se s námi poradit.

 

 

ZÁLOŽNÍ ZDROJE PRO OBĚHOVÁ ČERPADLA

Snad už jen rada na závěr. Sinusové záložní zdroje pro oběhová čerpadla, kotle, kotelny, solární systémy i počítače a domácí elektroniku jsou tou nejlepší volbou. Ušetříte starosti a můžete je bez obav použít pro všechny dostupné aplikace. A jak zapojit záložní zdroj? Prostě odpojíte spotřebič ze sítě, zapojíte do ní záložní zdroj a do jeho zásuvky zapojíte spotřebič. A jestliže Vám byl doporučen zdroj značek Astip Elston, NZ uni, ZZ uni, Carspa, Mtn, MNT, NZ200, NZ500, Ptáček, Malaga, Hutermann, Integra Tech, Heat Master, neváhejte se na nás obrátit s dotazem. Najdeme řešení.

přejděte na zdroje s vestavěnou baterií - malé instalace, krátká doba náhradního provozu

přejděte na zdroje s externí baterií - velké výkony, dlouhá doba náhradního provozu

přejděte na elektrocentrály - mobilní zdroje produ 230V/50Hz

 

A protože každé připojené zařízení vyžaduje něco jiného, pečlivě si prostudujte popis vybraného záložního zdroje, podívejte se na praktické rady nebo nás navštivte na naší specializované prodejně v Praze - Strašnicích.

Výpadek proudu způsobený bouřkou
Napsali o nás
Napsali o nás
Záložní baterie
Napsali o nás
Solární fototermický systém potřebuje také záložní zdroj
Krbová vložka s výměníkem a čerpadlem se bez záložního zdroje neobejde
Vzduchování rybičkám se zálohováním
Záloha topení a ventilace pro líhně a terária