Baterie

Baterie

Baterie = skupina elektrických článků a již zobecnělý název pro mobilní zdroje elektrické energie. Bateriemi napájíme zejména malé přístroje, přenosné elektrické nářadí a pomůcky nejrůznějších druhů, velikostí a výkonů. Od hodinek a ovladačů autoalarmu, přes akumulátory ručního nářadí a mobilních telefonů, až po auto - moto startovací akumulátory a trakční baterie elektrokol nebo invalidních vozíků.

Akumulátory / nabíjecí baterie / a primární baterie jsou dnes neodmyslitelnou součástí všech sfér našeho života. Poskytují nám světlo, teplo, hybnou energii, komfort bezdotykových a dálkových ovladačů, umožňují komunikaci a práci mimo dosah rozvodné sítě.

Baterií existuje nepřeberné množství druhů, vlastně se dá říci co aplikace, to jiný druh baterie nebo akumulátoru. Jsme připraveni řešit Vaše individuální požadavky v této sféře..

Nabíjecí baterie

jinak také elektrické akumulátory, jsou elektrochemické zdroje napětí a proudu. Jednotlivé články se z důvodu zvýšení napětí skládají do skupin = baterií a proto zdomácněl i název baterie nejen pro tyto sestavy, ale také pro jednotlivé články. Nabíjecí baterie se využívají dnes už téměř ve všech sférách života. Za nejstarší a dodnes hojně používané jsou olověné akumulátory, u kterých se konstrukce nezměnila více jak 100 let a jsou stále oblíbené pro svou jednoduchost a spolehlivost. Dnes běžně používáme konstrukčně modernější a výkonější nabíjecí baterie konstrukcí NiCd, NiMH, Ni-Fe, Li-Ion, Li-Pol, LiFePo4 a další. Z méně známých systémů stojí za zmínku Ni-Fe, Ni-Zn, Ag-Zn, Na-S, RAM nebo Na-NiCl2.

Záložní baterie

jak název napovídá, jsou určeny pro zálohování elektrických systémů pro případ výpadku dodávky proudu z veřejné rozvodné sítě. Nejčastěji se jedná o zabezpečovací systémy, oběhová čerpadla ÚT, výpočetní techniku, pokladní systémy, lékařské přístroje, ale i tramvaje a trolejbusy pro jejich bezpečný dojezd. Záložní baterie jsou různých kapacit i napětí, právě podle způsobu použití. Záložní baterie musejí být spolehlivé a proto doporučujeme jejich nákup u naší firmy!

Trakční baterie

jsou nejčastěji zdrojem proudu elektromotorům vozidel. Elektroskútry, elektrokola, elektrokoloběžky, elektoromobily, ale i golfové a invalidní vozíky, motorové čluny a lodě, modely aut lodí i letadel, zde všude se používají trakční baterie. Jejich předností je schopnost cyklovat - častěji vydávat a přijímat energii. Čím kvalitnější trakční baterie jsou, tím více energie vydají a snesou více cyklů.

Baterie do mobilu

dodávají energii pro příjem signálu, vysílání i další aplikace, které jsou dnes neodmyslitelnou součástí přenosného telefonu. Baterie do mobilu je lehká, malá a spolehlivá. Díky kvalitní elektronice bývá životnost baterie do mobilu 2 roky i více.

Knoflíkové baterie

Ag-Zn jsou díky miniaturizaci elektroniky velmi žádaným artiklem do náramkových hodinek, ovladačů centrálního zamykání a ovládání nezávislého topení automobilů, dálkových ovladačů alarmu, digitálních her, kapecních kalkulátorů a podobně. Knoflíkové baterie Zn-air jsou významným přínosem miniaturizace naslouchátek pro sluchově postižené. Lithiové knoflíkové Li-Mn baterie se díky své dlouhé životnosti a velkému výkonu využívají jako záložní paměťové baterie PC.

Lithiové baterie

mají velmi malé samovybíjení, poměrně velký výkon, dlouhou životnost a minimalizují zátěž pro životní prostředí. V posledních létech se lithiové baterie stále více využívají a to nejen díky popsaným vlastnostem, ale i pro své vyšší napětí. Uplatnění nacházejí hlavně při zálohování elektroniky a v nabíjecím provedení pak pro celu řadu pohonů od mobilu až po elektromobil.

Miniaturní válcové baterie

jsou složené zpravidla z knoflíkových článků, tím tak dosahují vyšších napěťových hodnot až 12V, potřebných pro funkci složitější a výkonější elektroniky. Miniaturní válcové baterie se používají hlavně pro dálkové ovladače alarmu, zamykání automobilů, nezávislého topení, bezdrátových zvonků a celé řady podobných aplikací. Miniaturní válcové baterie můžete zakoupit na naší specializované prodejně ZDE.