Autobaterie

Autobaterie

Autobaterie, motobaterie, baterie do zahradních traktorů - jsou startovací akumulátory pro silniční vozidla, zemědělské stroje, zahradní traktory, ale i motorové čluny a sněhové skútry.

Jsou to výkonné baterie zajišťující dostatek elektrického proudu nejen pro nastartování motoru, ale i pro provoz ostatních elektrických zařízení motorových vozidel. Vzhledem ke své specifické konstrukci se jejich užtí pro jiný účel nedoporučuje. A zvláštní pozornost je třeba věnovat údržbě, skladování, nabíjení a nakonec i recyklaci vysloužilých autobaterií. Drtivá většina z nich jsou olověné akumulátory a nebezpečí úrazu při práci s nimi je značné.

Patří sem také startovací vozíky, pomocné startovací zdroje pro případ tuhé zimy nebo havárie autobaterie. A startovací kabely by ve vozidle měl mít každý z nás.

Autobaterie

jsou startovací baterie pro nákladní i osobní automobily, ale i traktory a různé zemědělské i stavební stroje. Autobaterie značky Varta, dosahují vynikajících výkonů v každém vozidle. Vysloužilé autobaterie můžete u nás zdarma odložit, my je předáme k recyklaci.


Motobaterie

jsou zpravidla menší startovací baterie. Motobaterie 6V a 12V Yuasa, jsou určeny nejen pro motocykly, ale též pro zahradní traktory a sekačky, motorové čluny, sněhové a vodní skútry a jiná vozidla i vozítka. Jejich hlavním účelem ale stále zůstává startování motoru. Vysloužilé autobaterie můžete u nás zdarma odložit, my je předáme k recyklaci.


Startovací kabely

pomohou v nouzi každému motoristovi. Hlavně v zimě se často setkáváme s potřebou použít startovací kabely, abychom nastartovali prochladlý a dlouhodbě odstavený vůz. Starovací kabely jsou levným a rychlým řešením v nouzi. U nás můžete zakoupit kvalitní kabely za rozumnou cenu.


Startovací zdroje

napomáhají svižnému startu vozidla, při každém počasí. Startovací zdroj obsahuje nabíječku a podpůrný proudový obvod. Startovací zdroje nesmějí chybět v žádné větší garáži.


Startovací vozíky

používají hlavně autodílny a profesionálové v oboru autodopravy. Zejména majitelé velkých vozových parků ocení výhody kvalitních startovacích vozíků Deca, které dostanete i u nás. Startovací vozíky pomohou nastartovat každé vozidlo, kde není startovací baterie tak úplně v kondici, nezaleknou se ani autobaterie 120Ah. Některé jsou vybavené transformátorem, jiné dokonce výkonným akumulátorem. Všechny obsahují kvalitní nabíječku.