Nečastější dotazy našich zákazníků

Nečastější dotazy našich zákazníků

Zde odpovídáme na Vaše dotazy k repasím akumulátorů a baterií, použití záložního zdroje, volbě správné baterie a celé řadě dalších témat i technických detailů.

Volám správně na ty baterie?
Jsme specialisté na baterie a vše co s nimi souvisí. Repasujeme a opravujeme aku baterie, prodáváme sluchadlové a jiné miniaturní baterie i akumulátory.
 
Máte otevřený obchod?
Otevřeno máme, dokonce i v období COVID uzávěry, spadáme do kategorie „servis“. Otevírací doba v pracovní dny je od 9.oo do 16.oo hodin, v pondělí a středu až do 18.oo hodin. Aktuální informace najdete vždy ZDE.
 
Objednávám v eshopu, mohu si zboží vyzvednout na prodejně?
Nebude problém vybranou baterii pro vás připravit na prodejně ve Strašnicích. Vyčkejte prosím na výzvu.
 
Máte víc odběrních míst?
V tuto chvíli nemáme. Výrobky i baterie po repasi, můžeme odeslat na jakékoli místo v ČR kurýrem GLS.
 
Dostanu u Vás baterie do naslouchadel?
V nabídce máme sluchadlové baterie všech známých výrobců, včetně příslušenství pro sluchadla Widex. Vše zakoupíte osobně na prodejně ve Strašnicích nebo objednáte v našem eshopu www.Himalaj.cz. Dopravné na tyto baterie máme již od 25 Kč za celou zásilku
 
Jaká je životnost baterií?
Skladovatelnosti se různí podle typu baterie. Vzhledem k naší spolupráci přímo s výrobci nebo zástupci značek, máme baterie se skladovatelností nejdelší možnou a za jejich kvalitu ručíme.
 
Posíláte zboží poštou?
Českou Poštou zasíláme hlavně sluchadlové a miniaturní baterie, tedy vše co se vejde do poštovní schránky adresáta. Na objemnější zásilky využíváme kurýrní službu GLS, která dodá zásilku až na místo určení. Platby akceptujeme on-line, bankovním převodem a na dobírku.
 
Potřebuji opravit baterii do aku vrtačky.
Opravě baterie říkáme repase. Ano, takovou repasi provedeme a dáme na ni 2-letou záruku. Tak kvalitní repase od nás bude.
 
V čem vlastně repase spočívá?
Zjednodušeně, je to kompletní výměna článků a elektroniky v původním pouzdře Vaší baterie. Zvýší se výkon stroje, prodlouží doba práce a zmenší samovybíjení akumulátoru.
 
Je pravda že dávate na repasi akumulátoru 2 roky záruku?
Používáme výhradně prověřené vybrané články, spolehlivé komponenty a dáváme velký důraz na kvalitu práce. Díky tomu je záruka od nás opravdu 2-letá, 4x delší než obvyklá od výrobce nářadí.
 
A cena repasované baterie?
Cenu kalkulujeme individuálně ke každé baterii. Garantujeme nejlepší možné parametry, v mnoha případech převyšující výkony originálních baterií.
 
Potřebuji záložní zdroj, jaký mám zvolit?
Záložní zdroj je třeba volit podle způsobu užití. Na oběhové čerpadlo ke krbové vložce bude jiný než k domácí vodárně. Dále je třeba vzít v úvahu i dobu, po kterou zdroj má pracovat v době výpadku.
Více informací najdete v popisu zdroje, anebo můžete kontaktovat někoho z našich odborníků.
 
Jak to je u Vás se zárukou a servisem zdroje po záruce?
Naše záložní zdroje se vyznačují téměř bezporuchovým provozem, proto vedle zákonné záruky poskytujeme, za příplatek, i záruku prodlouženou na 5 let. Aby provoz byl už od začátku bezproblémový, doporučujeme zapojit a udržovat zdroj i baterii v souladu s pravidly. Pokud se i přes to vyskytne problém, kontaktujte nás. Záruční i pozáruční servis máme zde v ČR.
 
Prosím o doporučení optimální varianty záložního zdroje k plynovému kotli Junkers ZBS 30/150 (štítkový příkon 154W). Základním kritériem výběru je automatický provoz a co nejdelší doba nouzového provozu, otázka ceny je druhotná.
Vzhledem k tomu že Váš kotel je kondenzační, je třeba použít záložní zdroj MT300, který je pro tento druh kotlů speciálně konstruován, Důvodem je komplikovaná elektronika kotle, která kontroluje zapalování a hoření plamene obvodem, který se uzavírá přes domovní rozvaděč a právě zdroj MT300, jako jediný, tuto technickou anomálii řeší na 100%. Nezanedbatelnou jeho další předností je vůbec nejnižší vlastní spotřeba.
Co se baterie týče, zde jsou možnosti téměř neomezené, baterie se skládají na kapacitu, tzv. paralelně a doba provozu se s kapacitou přímo úměrně zvyšuje. Například se záložní baterií LTL 100Ah, bude doba provozu kotle, při výpadku sítě, cca 8,5 hodiny. Se dvěma takovými bateriemi 17 hodin a tak dále. Pro začátek doporučuji sestavu s jednou baterií, ověřit dobu provozu v reálném režimu (předpoklad je že doba bude delší než tabulková hodnota, která nebere v potaz útlumy a odstávky kotle řízené vlastním počítačem) a podle toho se rozhodnout dál.
 
Je reálné uvažovat o bateriovém záložním zdroji i pro nouzový provoz ponorného čerpadla pro čerpání vody z vrtu? Konkrétně se jedná o čerpadlo GRUNDFOS SQ 2-70 s deklarovaným příkonem 1,15 kW.
Zálohování domácích vodáren řešíme také poměrně často. Zde máme zdroje MV1500 a MV300 s velkou přetížitelností, právě pro rozběhy výkonných motorů (pro příkon Vašeho čerpadla vyhoví MV1500). I zde jsou zapotřebí baterie, ale výpočet kapacity, určující celkovou dobu chodu čerpadla je o dost složitější, vzhledem k různým požadavkům té které domácnosti. Zkušenosti však velí použití nejméně 75Ah baterie, raději víc.
 
Mám na Vás prosbu, doporučil by jste mi prosím nějaký náhradní záložní zdroj ke kotli atmos-zplyňovací na dřevo? Co jsem se díval na prospekt kotle, je tam údaj 50W a přídavné čerpadlo, to má hodnotu 4-25W. Požadavek na výdrž nemám konkrétní, nepotřebuji deset hodin, spíše tak dvě, tři hodiny.
Pro Vaši instalaci doporučuji osvědčenou sestavu, záložní zdroj MV300 nebo MV300Plus s 5-ti letou zárukou a k tomu externí baterii LTL 75Ah s 10-letou životností.
Vše máme skladem, možno objednat ZDE v eshopu.
 
Prosím o návrh řešení zálohování zdroje elektrické energie k pohonům pro průmyslová vrata. Požadavek je aby pohon zvládl jednorázové otevření, či provedení jednoho cyklu (otevřít, zavřít).V příloze zasílám technické údaje ke dvěma typům konkrétních pohonů, pro které bychom potřebovali navrhnout řešení. Jedná se o dva zvýrazněné v tabulce.
Obě varianty pohonů, obstará záložní zdroj W700 s vestavěnými bateriemi. Jedná se o zdroj se sinusovým výstupem (pro motory) a kapacitou baterií splňující Vaše požadavky. Zdroje jsou na skladě k dispozici, objednat můžete v eshopu ZDE.
Je třeba však vzít v úvahu možnost, že nastane tento případ: Vypadne proud, zdroj se aktivuje a čeká, čeká a přitom spotřebovává zásobu energie v bateriích. Pokud nepřijde požadavek na otevření vrat včas, zdroj vyčerpá baterie a vypne. To nastane cca po 4 hodinách. Je to ale problém této instalace, nelze se tomu vyhnout, snad jen tuto dobu prodloužit vetší baterií. Což znamená jiný zdroj a baterii externí. Rád pomohu i s touto variantou, budete-li si přát.
 
Chtěl bych vás požádat o pomoc, navrhnout záložní zdroj pro naší kotelnu. Máme 2 kotle Buderus 65 kw . Regulace 4121 má 8 W, ovšem z ní jsou napájeny oběhová čerpadla , podle typu zjistit příkony. Můj odhad je: jedno 180W a druhé 45W.
Podle zaslané informace, protože se jedná o elektronická čerpadla (kde max.příkon je špičkový rozběhový), mohu s klidným svědomím navrhnout  záložní zdroj pro kondenzační kotle MT300 který přetížení zvládá. Co se baterie a doby provozu dotýká, například s baterií LTL 100Ah, bude doba provozu při výpadku sítě, cca 8 hodin. Přesně to ukáže až simulace v reálném provozu, protože el.spotřeba kotle a čerpadel se mění v čase.
Kapacitu baterií lze kdykoli navýšit, přidáním další, paralelně anebo rovnou instalovat kapacitu větší.
Nicméně i nadále jsem Vám k dispozici.
 
Uvažuji o záložním zdroji pro plynový kotel a celkem se mi zamlouvá váš MT300 s akumulátorem 75 Ah. Kotel je Protherm Rys s příkonem 100 W, ale v budoucnu může být vyměněn podobný byť kondenzační. Potřeboval bych ale současně zálohovat napájení i pro Netatmo Relay, který řídí vytápění s chytrými termostatickými hlavicemi a spíná kotel, jeho příkon je 0,5 W. Existuje nějaká varianta takového záložního zdroje, kde by byly 2 zálohované zásuvky? Nebo byste neviděli nic špatného na zapojení rozdvojky na výstupu zdroje? Nemůže být nějaký problém s příliš nízkou spotřebou, při provozu z akumulátorů, když kotel zrovna nepojede a bude napájeno jen Netatmo Relay? Bude možné případně též zálohovat další síťovou infrastrukturu jako je WiFi router, switch a VoIP gateway, ADSL modem apod., které také příkon počítají jen v jednotkách wattů a jsou poblíž? Nebo je nutné tato zařízení raději zálohovat jinou malou UPSkou?
Záložní zdroj MT300 je primárně určen pro plynové a kondenzační kotle, zálohování dalších Vámi popisovaných periferií, zvládne bez potíží. Chci tím říct, že technologická nadstavba zálohování kotlů (nahrazuje vlastně strukturu síťového napájení a rozvaděče), "jen" výrazně povyšuje funkce tohoto záložního zdroje. Výrazně se to projevuje v oblasti nízké vlastní spotřeby, která je do 1W, což zásadně prodlužuje práci v záložním režimu u malých příkonů zálohovaných zařízení.
 
Prosim o doporuceni vyrobku nebo jejich kombinace z vaseho sortimentu pro reseni nutnosti zalohovai lednice (standartni moderni lednicka, deklarovany odber 150W) v ordinaci lekare, kde je nutno chranit vakciny proti znehodnoceni pri vypadku el. proudu? Predstavuji si bateriovy zalozni zdroj pro preklenuti cca 12h.

Protože se jedná o dlouhodobé zálohování, navrhuji Vám zdroj MT300, který motor chladničky spolehlivě rozběhne a má navíc bezkonkurenčně nejnižší vlastní spotřebou elektřiny a záložní baterii Leaftron 45Ah.